cheap christian louboutin , christian louboutin sale, Cheap Michael Kors, Michael Kors Australia, cheap Michael Kors, cheap north face, cheap north face jacket, cheap moncler, moncler uk outlet, cheap moncler, moncler uk outlet, cheap moncler jackets, ralph lauren sale';
Ogólnie o zdradzie | Po zdradzie

Zdrada? Potrzebujesz porozmawiać?

Ogólnie o zdradzie

Ogólnie o zdradzie, czyli: Kto? Ile razy? Po co? Kiedy? 

Na początek garść informacji mniej lub bardziej znanych i nielubianych:

Statystyki w temacie zdrad wahają się – jak to statystyki. Zdradza od 12 do 42% kobiet i od 21 do 48% mężczyzn. Czyli całkiem pokaźny odsetek, szczególnie jeśli spojrzeć na górne granice.

Mężczyźni i kobiety często różnią się podejściem do  zdrady. Generalnie dla mężczyzny zdrada oznacza seks. W pojęciu większości mężczyzn jak nie ma seksu, nie ma zdrady. Kobiety mają tu dużo subtelniejsze rozróżnienia i uwzględniają zdradę emocjonalną. Kobieta myśli tak: „Co z tego, że z nią nie spał, jak siedzi z nią wieczorami w pubach i rozmawia. Ze mną rozmawia o tym, kto dzieci odbiera ze szkoły.” I dla niej to zdrada. A on mówi: „Przecież nic nie zaszło”.

No cóż – każdy ma swój punkt widzenia. Zasadniczo istotne jest, czy ktoś w związku czuje się zraniony, pokrzywdzony czy oszukany. Jeśli tak – problem wymaga rozwiązania. I nie ma sensu się kłócić o definicję zdrady – tu trzeba przejść do szczerej rozmowy. A że w większości związków są duże braki w komunikacji, to już inny temat.

Dlaczego ludzie zdradzają? Powodów jest wiele. Może to być ciekawość czegoś nowego, znudzenie relacją, w której jest się od lat. Pojawia się ochota na eksperymentowanie, nadarza się okazja – i już. Często nie myśli się o konsekwencjach, tylko idzie się na żywioł – i zdarza się niejednokrotnie, że pojawia się ogromna, acz niemożliwa do spełnienia potrzeba cofnięcia czasu I pije się nawarzone przez siebie piwo. I to już nie jest takie fajne jak chwila seksu poza związkiem. Ile osób powstrzymałaby przed „skokiem w bok” świadomość konsekwencji? Powstrzymałaby Cię świadomość konsekwencji?

Więcej o tym, dlaczego ludzie zdradzają przeczytasz tutaj.

W jakich okolicznościach dochodzi do zdrady? Najczęściej w warunkach rozluźnienia – na wyjazdach urlopowych lub firmowych, podczas imprez; po alkoholu. Hamulce wtedy działają słabiej albo przestają działać zupełnie.

Ze statystyk wynika, że zdradzają raczej mieszkańcy większych miast (może mają więcej miejsc, gdzie można kogoś poznać, a potem dokądś zabrać?), właściciele firm (może realizują model, że jak się ma żonę i firmę, to kochanka też byłaby na miejscu? poza tym są oni obiektami aktywnego zainteresowań osób, ceniących ich status i finanse), osoby niewierzące (może mają mniejszy kłopot z poczuciem winy wynikającym z łamania szóstego przykazania?).

Wiele informacji podobnych do tych powyższych można znaleźć w Internecie. Pytanie tylko, co z tego?

Przecież każdy z nas ma swoje własne przekona na ten jakże emocjonujący temat.

„Nikomu nie można ufać”
„On mnie nigdy nie zdradzi, on nie jest taki”
„Zdrada jest tylko kwestią czasu”
„Prawdziwa miłość chroni przed zdradą”
Itp., itd.

Jakie przekonania masz Ty?

Zdrada – nieważne, czy jesteś zdradzanym czy zdradzającym – może być doświadczeniem, które wykorzystasz do własnego rozwoju lub takim, które uwięzi Cię w matni negatywnych emocji. Naszym zadaniem jest pomóc Ci w konstruktywny sposób: dając inspiracje, informacje, zadając pytania, stwarzając pole do przemyśleń i pomagając w odnalezieniu najtrafniejszych odpowiedzi.

Skorzystaj z pomocy, którą oferujemy.

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Możesz też skorzystać z porady mailowej lub konsultacji na Skype.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>